English Polski Česky Úvodní stránka
Není důležité
o pomoci přemýšlet,
důležité je pomoci!


č.ú.: 1657156389/0800
IBAN: CZ53 0800 0000
0016 5715 6389
SWIFT kód: GIBACZPX

Naše talentované děti vystoupily na Barboradování

26.12.2010

Vojta raději bubnuje, než mluví

Pořádnou větu nedostal moderátor z Vojty Čierného (12) z Českého Těšína, jenž vystoupil v programu BarboRadování jako první a navíc i premiérově před publikem. „Je jednodušší naučit se bubnovat a zahrát před tolika lidmi, než před nimi mluvit…“ hodnotil své počínání na pódiu. „Trému pochopitelně měl, Udělal ale chybičku, to jsem poznala,“ dodala maminka Marcela Čierná. Vojta se učí bubnovat v umělecké škole u Samuela Bocka a na pořízení bicí soupravy mu přispěla Barborka. Jeho snem je mít kapelu s bratrem Petrem Chrobákem; toho OSSB v muzicírování též podporuje.

 

Barbora je na publikum zvyklá

Třetím rokem se věnuje Barbora Cyprová (9) z Havířova hiphopovému a street tancování ve skupině Limit Dance Corporation. Z přípravky se už dostala do starší kategorie, vystupování před publikem je pro ni rutina. „Měly jsme akademie pro děcka ze škol a lidi z našeho města. Tancovaly jsme na městských slavnostech,“ popisovala dívka, kterou nerozhodilo ani to, že ji moderátor před zahájením programu přál k jejímu „barborkovskému“ svátku. „Moc se těšila na BarboRadování. Tančit před ostatními dětmi a maminkami pro ni bylo jako před rodinou,“ řekla maminka Monika Cyprová s tím, že OSSB dcerce od začátku přispívá nejen na taneční kroužek, ale také na kurzy tenisu.

 

Dominik tančil v rytmu tektonik

Málem se ale na pódiu v kompresorovně Hornického muzea neobjevil. „Bál jsem se. Nechtěl jsem, když jsem viděl, kolik je tam lidí,“ přiznal Dominik Švec (11) z Karviné. Nakonec však překonal trému, a i přes rozpačitý začátek předvedl tanec v rytmu tektonik. „Pořád si hledá na internetu ty svoje písničky a různé taneční variace. Tektonik se učil se starším bratrem. Jinak se věnuje i jiným tancům v kroužku Medaka Street Dance. Předtím hrával na flétnu, ale tanec a pohyb dostal přednost,“ konstatovala maminka Monika Švecová, kterou svým vystoupením moc potěšil. Tancování podle ní dává Dominikovi tak zabrat, že večer bývá strašlivě unavený a ráno je problém dostat ho z postele.