English Polski Česky Úvodní stránka
Není důležité
o pomoci přemýšlet,
důležité je pomoci!


č.ú.: 1657156389/0800
IBAN: CZ53 0800 0000
0016 5715 6389
SWIFT kód: GIBACZPX

Barboradování bylo o talentovaných dětech

26.12.2010

Jediným účinkujícím mimo OSSB byl syn horníka a vítěz televizní pěvecké soutěže Martin Chodúr

OSTRAVA – Jako v televizních show to vypadalo v kompresorovně Dolu Anselm v sobotu 4. prosince, kdy slaví svátek patronka havířů, občanské sdružení pečující o hornické sirotky i všechny ostatní Barbory. Na tradičním, už šestém, BarboRadování se totiž představily samy talentované děti a korunu všemu dalo vystoupení vítěze Česko-slovenské SuperStar Martina Chodúra.

„Program jsme si, samozřejmě s výjimkou Chodúra, tentokrát zajistili sami. Vystupovaly děti, kterým naše občanské sdružení přispívá na koníčky. Vojta dostal na bubny, takže nám zahrál. Barbora s Dominikem mají taneční kroužky, předvedli, co se všechno naučili. Vernisáž fotek pak připravil Tomasz s Lucií. Smyslem bylo ukázat, že děti z Barborky skutečně něco dělají,“ řekla za výbor maminek Marta Szamaránská.

Kromě toho, že letos byla na BarboRadování rekordní účast návštěvníků, rekordy padaly také v příspěvcích samotných horníků.  Stanislav Wizur přišel se šekem ze šachťáku Dolu Karviná na 73 300 korun, Tomáš Pala s výtěžkem šachťáku Dolu Paskov ve výši 96 790 korun. Další peníze pošlou Důl ČSM i Důl Darkov (ten ještě skok přes kůži neměl).

„Poděkovat musíme Sodexhu, to zajistí vždy zadarmo občerstvení. I karvinskému Heřmánku, jehož klienti udělali do dárkových balíčků krásné mozaikové fotorámečky,“ uvedla tajemnice sdružení Hana Gumpingerová s tím, že Barborka letos „zeštíhlela“. Odešly některé (dospělé) děti po ukončení škol. Právě starší studenti tvoří největší část hornických sirotků, jimž OSSB pomáhá.

Radek Lukša