English Polski Česky Úvodní stránka
Není důležité
o pomoci přemýšlet,
důležité je pomoci!


č.ú.: 1657156389/0800
IBAN: CZ53 0800 0000
0016 5715 6389
SWIFT kód: GIBACZPX

Barborka dostala poprvé dar od ,,nehavířské" firmy

1.11.2010

OSTRAVA – Občanské sdružení svatá Barbora (OSSB) pečující o hornické sirotky má vůbec poprvé v historii dárce ze zcela „nehavířského“ prostředí. Totiž společnost Ormonde Organics International z Ostravy-Hrabové, která poskytla dvanáct a půl tisíce korun. Zaměstnanci mezi sebou vybrali sedm a půl tisícovek, dalších pět přidal z vlastní kapsy její irský majitel.

„Zabýváme se mimo jiné čištěním a monitoringem kanalizací, průmyslovým čištěním a facility managementem. Pro OKD jsme už čistili větrní kanál na Dole Karviná, závodě ČSA, Karvinský potok zanesený nerozpuštěnými látkami z důlní vody a aktuálně pracujeme na čerpací stanici Špluchov u Dolu Karviná,“ vysvětlila Miroslava Grimmová, kterak se česko-irská firma mimo hornický obor dostala s havíři do styku.

Její vlastník Michael O´Reilly je navíc usazený v Ostravě a během asi dvou let se seznámil se zdejší „uhelnou“ historií i současností. „Každý rok dáváme peníze na dobročinné účely. Proč by to tedy nemohlo být pro děti horníků, jež se nevrátili z práce domů?“ nechal se slyšet s tím, že by rád Barborce podobným způsobem pomohl i před letošními vánočními svátky.

„V tom případě zástupce Ormonde Organics rádi uvítáme v prosinci v Hornickém muzeu na tradičním BarboRadování. Jsme velmi rádi za každou takovou pomoc, je moc příjemné vidět soudržnost lidí,“ vzkázala tajemnice OSSB Hana Gumpingerová, jež byla stejně jako ostatní v Barborce zainteresovaní nečekaným darem mimořádně příjemně překvapena.