English Polski Česky Úvodní stránka
Není důležité
o pomoci přemýšlet,
důležité je pomoci!


č.ú.: 1657156389/0800
IBAN: CZ53 0800 0000
0016 5715 6389
SWIFT kód: GIBACZPX

A ještě jedna studentka v Brightonu

12.10.2010

Anglie - Brighton

Předem bych chtěla poděkovat Barborce, za to, že mi umožnila jet na jazykový pobyt v Anglii, který jsem si moc užila a také zlepšila svou angličtinu.

Do Anglie jsem letěla letadlem a byl to můj první let a moje první návštěva Anglie. Zjistila jsem, že se mi létání moc nezamlouvá, protože mě velice bolely uši, navzdory milionu žvýkaček v puse, za to Anglie se mi zamlouvala hodně!

Strávila jsem měsíc plný skvělých zážitků v přímořském městě Brighton, který se nachází úplně na jihu Anglie. Bydlela jsem v hostitelské rodině, kterou jsem si zamilovala. V rodině jsme měli psa Zaca, který už je tak trošku dědeček a  spolubydlící Lauru, která je z Kolumbie.

Stejně jako holky (Adrianka, Renatka a Nika), které byly v Brightonu přede mnou, jsem si nezamilovala anglickou kuchyni. Nerada bych se opakovala, protože dopis od holek, byl výstižný a velice pěkně napsaný. Navštívila také Buckingham Palace, Tower Bridge, Seven Sisters i slavnou ulici plnou úžasných obchodů Oxford Street. Výuka byla velice zajímavá a zažila jsem v hodinách spoustu legrace. Odpolední vyučování probíhala spíše formou her, které se mi velice zamlouvaly. Ale nejvíc jsem si to užila v listening centru , kde jsem mohla zpívat, respektive vydávat ze sebe tóny, které možná trošku připomínaly zpěv a zároveň se učit.

O víkendech jsme s kamarády podnikali různé výlety, ať už do Londýna nebo blízkého okolí, kde bylo pořád co obdivovat.

V Brightonu jsem poznala spoustu skvělých lidí z různých koutů světa, ať už z Kolumbie, Německa, Španělska , Itálie…a strávila chvíle plné nezapomenutelných zážitků. A musím pochválit mojí školu, do které jsem chodila ráda a s nadšením, že mají tak skvělé učitele.

Děkuji ještě jednou Barborce a všem, kteří přispívají naší organizaci, za skvělý měsíc, který jsem mohla strávit v Anglii.

Hana Santariusová