English Polski Česky Úvodní stránka
Není důležité
o pomoci přemýšlet,
důležité je pomoci!


č.ú.: 1657156389/0800
IBAN: CZ53 0800 0000
0016 5715 6389
SWIFT kód: GIBACZPX

Pekli a pomohli tak dětem bez táty

16.9.2010
KARVINÁ – Dvakrát více sladkých dobrot než vloni (47) upekli soutěžící, kteří zareagovali na výzvu Občanského sdružení svatá Barbora. To u příležitosti Hornických slavností využilo vstřícnosti zpěváka Martina Chodúra, který nejenže autorům nejvydařenějších výrobků nabídl své cédéčko, ale také je zval na zmrzlinu. A tak v sobotu 4. září v komunitním centru Agape na karvinském náměstí T.G.M. měla porota v čele s Petrou Mašínovou, ředitelkou PR a komunikace OKD, nelehký úkol. Po náročné ochutnávce a těžkém rozhodování se usnesla, že udělí ceny tři. V kategorii „Nejpestřejší výrobek“ zvítězil „Havířský dort“ s čokoládovou hornicí od Jiřiny Kolarczykové, tříposchoďový koláč z dílny žáků SŠTaS v Karviné si odnesl cenu v kategorii výrobků s „Nejpestřejší chutí“ a „Nejchutnějším výrobkem“ byl poctěn dort s názvem „Veselá kráva“ od Olgy Sikorové.

Všechny výrobky pak členky OSSB naporcovaly a nabízely účastníkům Hornických slavností. Za ně pak utržily 8 965 Kč, které budou využity pro potřeby sirotků horníků. Vítězům pak v Agape pogratuloval Martin Chodúr a za přítomnosti dalších členů OSSB si s nimi dal zmiňovanou zmrzlinu. Pro všechny to bylo milé a vzácné setkání.

Foto:

Josef Szamaránszký coby maskot Hornických slavností OKD na snímku s Martinem Chodůrem a vítězkami soutěže o nejlepší buchtu pro svatou Barboru.

FOTO: Bohuslav Krzyžanek