English Polski Česky Úvodní stránka
Není důležité
o pomoci přemýšlet,
důležité je pomoci!


č.ú.: 1657156389/0800
IBAN: CZ53 0800 0000
0016 5715 6389
SWIFT kód: GIBACZPX

Barborka v lázních

19.7.2010
Děti a maminky z OSSB prožily dovolenou v Maďarsku

Přes padesát prcků, studentů i studentek a maminek z Občanského sdružení svatá Barbora vyrazilo na konci června do maďarského lázeňského městečka Hajduszóboszló, aby si tam společně užili svou letošní dovolenou.

Akce byla společným nápadem maminek, které měly původně slíbený zájezd k moři. „Letos se kvůli krizi všude šetří a tak jsme ani my nechtěly zatížit rozpočet Barborky velkými náklady, tak nás napadlo, že bychom se mohly za teplem vydat do Maďarska. Je tam krásně, teplo a vyšlo nás to na polovic,“ upřesnila předsedkyně výboru maminek Marta Szamaránská.

Pravdu měla jen z části. V maďarských lázních bylo opravdu krásně, ale teplé počasí se barborkovské výpravě vyhnulo.

„Ale my jsme si to opravdu užili. V chladných dnech se kluci a holky vydováděli v krytém čtyřpatrovém aquacentru a taky jsme poznávali maďarskou kulturu,“ dodala Zdenka Bínová, další členka výboru maminek. Nejvíce se všem líbilo na lidovém trhu v Debrecenu a hlavně na výletu do městečka Hortobágy, kde se všichni povozili v historických koňských spřeženích a prošli se netradiční zoologickou zahradou. A většina účastníků překonala strach a projela se na koni...