English Polski Česky Úvodní stránka
Není důležité
o pomoci přemýšlet,
důležité je pomoci!


č.ú.: 1657156389/0800
IBAN: CZ53 0800 0000
0016 5715 6389
SWIFT kód: GIBACZPX

Barborka dostala stříbrné bowlingové ceny

9.1.2010

OSTRAVA – Dárcovství pro Barborku pomáhající hornickým sirotkům pokračuje i v roce 2010. Jakmile to poměry po zahájení prvního pracovního týdne dovolily, přispěchal z Dolu Karviná celý stříbrný tým ze stříbrné skupiny bowlingového turnaje týdeníku Horník, aby v Ostravě věnoval svou výhru a ještě něco navíc.

 

Radost třeba dělat nejen o vánočních svátcích,“ vysvětlil kapitán družstva číslo 30 Břetislav Mazáč (50), který dělá na OHM technika péče o základní fondy. „Tak jako jsou v obchodech povánoční slevy, tak jsme my dali povánoční dárek,“ poznamenal Oldřich Bortel (48), hlavní mechanik. „Dáváme dětem naše poukazy na rekreace,“ pokračoval Jiří Lincer (52), mechanik provozu rubání na závodě ČSA. „A navíc i dvoutisícový příspěvek na cestu,“ doplnil poslední člen, jimž je vedoucí OBHP Zdeněk Hanák (52).

 

Některé děti z Barborky tak díky nim pojedou v září k moři do chorvatské Fažany. Na týden do rodinných chatek. „Kdybychom házeli lépe, mohly dostat poukazy na zájezd s polopenzí. Vítězství nám uniklo jen o čtyři kuželky,“ řekl kapitán týmu s tím, že mezi sirotky jsou i děti jejich kamarádů, jež zahynuli v práci. Cenu z bowlingu dalo před svátky Barborce i družstvo číslo 78, to bylo druhé ve zlaté skupině a vedl ho ekonomicko personální náměstek karvinské šachty Stanislav Wizur. I zde šlo o Chorvatsko.

 

„Jelikož letos neplánujeme žádnou hromadnou cestu k moři, hodí se to. Už se nám přihlásilo asi deset rodin, takže poukazy budou stoprocentně využity všechny,“ uvedl Vladislav Sobol za Barborku. Občanské sdružení získalo v tomto roce už také částku 10 298 korun vybranou na novoročním karvinském koncertě Májováku.