English Polski Česky Úvodní stránka
Není důležité
o pomoci přemýšlet,
důležité je pomoci!


č.ú.: 1657156389/0800
IBAN: CZ53 0800 0000
0016 5715 6389
SWIFT kód: GIBACZPX

Dělejme vše pro to, aby těch dětí nebylo více!

4.1.2010

DARKOV – Nejdůležitější nejsou peníze, ale to, aby se už nezvyšoval počet dětí v Barborce! Tak pravil Boleslav Kowalczyk, ředitel Dolu Darkov, když občanskému sdružení pečujícímu o hornické sirotky předával výtěžek posledního letošního šachťáku v našem revíru. A ten byl rekordní.

 

Na našem čtrnáctém skoku přes kůži jsme do gumáku vybrali přesně 80 400 korun. Loni to dělalo něco přes sedmdesát tisícovek, takže jsme se opět pochlapili,“ nechal se slyšet ředitel s tím, že úkolem číslo jedna pro všechny na šachtě musí být maximální ohled na bezpečnost při práci.

 

„Darkov má v dárcovství tradici a vůdčí roli. Letos ale nebyly rekordní částky jen tady, nýbrž na většině ostatních dolů. Jsme za to vděčni. Je v tom i kus uznání, naše práce je vidět, chlapi ji věří,“ konstatoval Vladislav Sobol, který coby předseda Barborky přebíral „tučnou“ obálku s bankovkami.

Darkovské seznámil i s novým fungováním občanského sdružení, které dříve hlavně rozdělovalo peníze. „Teď se nám maminky opravdu sdružují. Samy určují, co bude pro děti nejlepší. Dělají vlastní akce, dokonce napekly cukroví pro klienty dětských domovů,“ přiblížil.