English Polski Česky Úvodní stránka
Není důležité
o pomoci přemýšlet,
důležité je pomoci!


č.ú.: 1657156389/0800
IBAN: CZ53 0800 0000
0016 5715 6389
SWIFT kód: GIBACZPX

Malý úsek s velkým sdrcem Staříč - štědrý dar ,,Barborce"

14.12.2009

 Malý úsek s velkým sdrcem STAŘÍČ 

 Jen tak pro dobrý pocit dal loni Barborce kolektiv Likvidace a renovace z Dolu Paskov desetitisícový dar. A letos byl ještě štědřejší! Předsedovi výboru tohoto občanského sdružení Vladislavu Sobolovi přinesli v pátek 11. prosince v obálce dokonce částku patnácti tisíc korun českých.

„Jsme úsek malý, ale dali jsme rádi. Kdyby se tak zachoval každý úsek            na všech šachtách, to by hned bylo pro hornické sirotky dost,“ uvedl vedoucí Jiří Zátopek. „Peníze jsou sice pěkná věc, ale otce nenahradí. Přesto pomůžou,“ pokračoval úseku mechanik Dušan Turek. „Museli jsme sebrat více, protože na nás nezůstali kapříci,“ doplnil předák renovační dílny na rovnání TH výztuží Milan Kubala. Přípravy 4 - Likvidace a renovace aktuálně čítají sedmasedmdesát dělníků a čtyři techniky.

„V dnešní ekonomicky nelehké době, kdy každý počítá, jestli má o tisícovku více nebo méně, je jejich počin o to chvályhodnější,“ konstatoval Sobol, jenž na oplátku přivezl výroční zprávu Barborky. Chlapy ze šachty ujistil, že peníze jdou opravdu dětem. „Naše akce jsou s minimem nákladů, za přispění sponzorů. Proto můžeme rozdělovat mezi jednotlivé děti. Prioritou je pak jejich vzdělávání,“ dodal.