English Polski Česky Úvodní stránka
Není důležité
o pomoci přemýšlet,
důležité je pomoci!


č.ú.: 1657156389/0800
IBAN: CZ53 0800 0000
0016 5715 6389
SWIFT kód: GIBACZPX

Příspěvky horníků a přátel Dolu Paskov byly letos rekordní

12.9.2009

STAŘÍČ – Nebývalou štědrost zaznamenali zástupci Občanského sdružení svatá Barbora na Dni Horníků Dolu Paskov. Ačkoliv se jednalo o oslavy jediné šachty, vybralo se přibližně třikrát tolik peněz, než o týden dříve na společných Hornických slavnostech OKD v Karviné!

 

„Musela jsem s kolegyní a paní Ivanou Sobolovou, která nám udělala laskavý doprovod, na pódium a veřejně těm lidem poděkovat. Tolik jsme fakt nečekaly. Snad to bylo tím, že jsme byly na vesnici,“ komentovala štědrost zaměstnanců Dolu Paskov, jejich rodin i přátel Marta Szamaránská, maminka z Barborky. U kasy OSSB u brány areálu bylo viděno i vedení šachty.

 

„Přesně to už spočítat nemůžeme, vybíralo se do jediné zapečetěné pokladničky. Po prodeji buchet v Karviné v ní podle našich odhadů zůstalo čtyři pět tisícovek. Ve Staříči dávali lidé daleko více. Celkem jsme získali 23 657 tisíc korun,“ řekla tajemnice Hana Gumpingerová.

 

Částka je to podle ní navíc i rekordní, vždyť loni získali na oslavách hornického svátku pro hornické sirotky ani ne deset tisíc korun. „I letošní výtěžek rozdělíme mezi jednotlivé děti. Hlavně na školní pomůcky a potřeby, školné či placení internátů,“ upřesnila Gumpingerová.

 

Barborka se setkává s podporou i neočekávaně. Tajemnici například poznal jistý havíř z Dolu Karviná, závod Lazy na pouti v Bohumíně-Skřečoni a nabídl, že dá peníze, jež získá za odběr krve. „Když nás podpoří lidé, kteří sami mají málo, potěší to nejvíce,“ dodala Gumpingerová.

 

(Radek Lukša)