English Polski Česky Úvodní stránka
Není důležité
o pomoci přemýšlet,
důležité je pomoci!


č.ú.: 1657156389/0800
IBAN: CZ53 0800 0000
0016 5715 6389
SWIFT kód: GIBACZPX

BarboRadování udělalo pomyslnou tečku za rokem 2015

10.12.2015

KARVINÁ – Spolek svatá Barbora, zvaný výstižně Barborka, je s námi už jedenáctý rok a stále pomáhá dětem, kterým se otec nevrátil z náročné práce v podzemí.

Jak vnímáte její význam?

 

Boleslav Kowalczyk, ředitel Důlního závodu 1

Mám ohromnou radost, že něco podobného v roce 2004 vzniklo, protože k různým neštěstím docházelo v hornictví vždycky. Pro maminky i děti to bylo těžké období. Nyní mají alespoň jistotu, že se o ně Barborka postará po finanční stránce, protože před vznikem Spolku svatá Barbora bylo vše na státu. Je krásné vidět, jak si spolu všichni rozumí, přejí si a společně fungují.

 

Zdeněk Koval, ředitel Důlního závodu 3

Celý Spolek svatá Barbora je velmi dobrou myšlenkou. Poprvé jsem se účastnil tradičního BarboRadování a viděl jsem, jak důležité je Barborku podporovat. Také mě těší výše vybraných peněz v jednotlivých důlních závodech.

 

Jaromír Pytlík, předseda SHO OKD

Odbory by lidem měly pomáhat. Také tak činíme a zvlášť Barborku podporujeme dlouhodobě. Dokonce máme i své zástupkyně ve výboru. Jde o předsedkyni Moniku Němcovou a účetní Milenu Bachratou.

 

Karolína Preisingerová, ředitelka Nadace OKD

Činnost Barborky vnímám jedině pozitivně. Pro hornické sirotky dělá opravdu hodně a to je moc důležité. Nadace OKD ji od svého vzniku podporuje v maximální možné míře a rozhodně nejvyšší částkou. Na Hornických slavnostech s námi Barborka pokaždé plní zábavnou část programu.

 

Monika Němcová, předsedkyně Spolku svatá Barbora

Všem chlapům moc děkujeme. Je úžasné, že se jim podařilo mezi sebou na Šachťácích vybrat tolik peněz, která pomohou dětem jejich bývalých kolegů, kteří už bohužel nejsou mezi námi. Poděkování však patří i všem dalším dárcům.