English Polski Česky Úvodní stránka
Není důležité
o pomoci přemýšlet,
důležité je pomoci!


č.ú.: 1657156389/0800
IBAN: CZ53 0800 0000
0016 5715 6389
SWIFT kód: GIBACZPX

Buchty a koláče nahradila kasička

3.9.2014

Na letošních Hornických slavnostech OKD nechyběl tradiční stánek Spolku svatá Barbora, který už přes 10 let pomáhá hornickým sirotkům. Cílem této organizace je, aby děti, jejichž otec zemřel při v práci v podzemí, žily plnohodnotný život, mohly studovat a rozvíjet svůj talent. Finanční prostředky jsou získávány z členských příspěvků, od spolupracujících firem či jednotlivců anebo právě z akcí, jako jsou právě hornické slavnosti.

V areálu Lodiček byla uplynulou sobotu k dispozici kasička, do které mohl každý přispět libovolnou částkou právě na hornické sirotky. „Letos poprvé máme právě kasičku. Jinak jsme vždy pekli koláče a buchty. Výtěžek z celého prodeje pak
putoval na konto našeho spolku. Tentokrát jsme bohužel byli v časovém
presu a jednoduše bychom napéct nestihli,“ vysvětlila kulturní referentka
Spolku svatá Barbora Zdenka Bínová.

Pro děti byly ve stánku připraveny různé hry. Tou nejzajímavější bylo montování matiček všech velikostí na různě velké šroubky. Na tom by nebylo nic těžkého, ale děti musely mít šátkem zavázané oči. „Děti byly šikovné, ale občas jsem jim musela pomoct,“ usmála se Zdenka Bínová.

Kolik se vybralo, zatím není známo. Členové „Barborky“ jsou však rádi za jakýkoli příspěvek. „Nestává se nám moc často, že by někdo neobětoval několik desítek korun. Vidíme to třeba na tatíncích, kteří přispívají. Díky Spolku svátá Barbora mají jistotu, že o jejich děti bude v případě jakéhokoliv neštěstí postaráno,“ dodala na závěr Bínová.