English Polski Česky Úvodní stránka
Není důležité
o pomoci přemýšlet,
důležité je pomoci!


č.ú.: 1657156389/0800
IBAN: CZ53 0800 0000
0016 5715 6389
SWIFT kód: GIBACZPX

Pětadvacet tisíc pro Barborku od rubáňového kolektivu Alpex rubání 2

29.3.2012
 

O dalších pětadvacet tisíc korun je bohatší Občanské sdružení svatá Barbora pečující o děti z hornických rodin bez táty. Cílovou prémii za splnění limitního výkonu v lednu tohoto roku věnoval Barborce stotřicetičlenný kolektiv Alpex rubání 2 hlavního předáka Tadeusze Czaji, který těží pod vedením šéfa úseku Józefa Ulmana a vedoucího provozu Czesława Witka porub 340 206 na závodě 2 Dolu Darkov.

„Vedení šachty nás vyzvalo k plnění limitních výkonů a nám se to poprvé podařilo. Získanou odměnu jsme se rozhodli věnovat na tento zbožný účel. Vždyť nejde o cizí děti, ale o děti našich spolupracovníků a kamarádů,“ vysvětlil pohnutky polských horníků hlavní předák Czaja.

Za dobrý nápad označil rozhodnutí havířů z Czajova týmu vedoucí provozu Witek, pozitivně ho přijal i vedoucí úseku Ulman. „Sdružení podporuje rovněž děti z polských rodin, jejichž otcové zahynuli při práci pro OKD,“ připomenul.

Symbolický šek na 25 tisíc korun převzal od horníků z dodavatelské firmy Alpex PBG 19. března předseda sdružení Vladislav Sobol. „V minulosti přispěl na Barborku smíšený rubáňový tým složený z kmenových zaměstnanců OKD a firmy Polcarbo vedoucího úseku Mariana Hradila a hlavního předáka Miroslava Prekopa, rovněž z Darkova. Současný dar horníků z Czajova kolektivu je ale první pocházející od čistě dodavatelského týmu,“ vyzdvihl.

Jak dodal, děti z polských rodin tvoří asi jednu třetinu z necelých osmi desítek svěřenců Barborky. Sdružení je podporuje zejména v oblasti vzdělání, volnočasových aktivit a zdraví. Mimořádnou akcí plánovanou na tento rok je společná letní dovolená ve Španělsku. „Až na malé výjimky by se jí měli zúčastnit všichni naši svěřenci. Vždyť většina z nich moře ještě neviděla,“ řekl Sobol.

 

Bohuslav Krzyžanek