English Polski Česky Úvodní stránka
Není důležité
o pomoci přemýšlet,
důležité je pomoci!


č.ú.: 1657156389/0800
IBAN: CZ53 0800 0000
0016 5715 6389
SWIFT kód: GIBACZPX

Čerstvý Zlatý darkovák věnoval svoji odměnu Barborce

30.1.2012
Krize, to je slovo, které slýcháváme až příliš často. A právě proto patří veliký dík lidem, kteří si i v této nelehké době vzpomenou na ty, jimž v životě nepřálo štěstí. K nim bezesporu patří vedoucí úseku rubání Dolu Darkov Luděk Procházka.

Ten byl na konci roku 2011 oceněn jako nejlepší technik rubání Zlatým darkovákem a získal dvacetitisícovou odměnu. „Tohle ocenění beru jako hodnocení nejen mé práce, ale celého našeho kolektivu. Kdybych tuto částku rozdělil mezi spolupracovníky, moc by si za to nekoupili. Ale když se celá částka věnuje na dobrou věc, přinese to daleko lepší uplatnění. Proto jsem nemusel nijak dlouze přemýšlet. Odměnu daruji dětem ze svaté Barbory,“ vysvětlil Luděk Procházka.

K jeho rozhodnutí přispěl i fakt, že se osobně setkal s lidmi, kterým se táta z práce domů nevrátil. „Znám několik vdov. Dokonce jednu, které na šachtě zemřel jak tatínek, tak i manžel,“ potvrzuje Procházka.

Svatá Barbora podporuje děti horníků v mnoha oblastech. Přispívá jim například na školní pomůcky, ozdravné pobyty, dovolené. Luděk Procházka by peníze věnoval hlavně na vzdělání. „Dětem bych na základě mých osobních zkušeností doporučil, ať se soustředí na studium jazyků. Já sám jsem ukončil dvě vysoké školy, přesto oblast, ve které tápu, je jazyková vybavenost. A bez ní je člověk v dnešní době ztracený,“ vysvětluje Procházka.

V jeho přání ho podpořil i předseda výboru Občanského sdružení svatá Barbora Vladislav Sobol. „Výchova a vzdělání dětí je naší prioritou. Podporujeme nejedno nadané dítě, které studuje na střední či vysoké škole. Přispíváme jim na školní pomůcky, třeba na počítač, ale hradíme i náklady na ubytování v internátech či kolejích,“ upřesnil Sobol, když přebíral symbolický šek. „Za všechny děti z Barborky bych chtěl panu Procházkovi srdečně poděkovat. Jeho lidského gesta si velice vážíme,“ dodal.