English Polski Česky Úvodní stránka
Není důležité
o pomoci přemýšlet,
důležité je pomoci!


č.ú.: 1657156389/0800
IBAN: CZ53 0800 0000
0016 5715 6389
SWIFT kód: GIBACZPX

OSSB má ze tří šachťáků 317 619 korun

12.12.2011
Historicky nejvíce ze všech šachťáků Dolu Paskov se vybralo na hornické sirotky na tom letošním, osmém. Milena Malinská převzala pro sdružení od ředitele Vladislava Szmeka šek na 91 010 korun. Ještě štědřejší však byli zaměstnanci Dolu Karviná, kteří na Barborku věnovali na své třetí sesi slavných semestrů a semestrik závodů ČSA a Lazy dohromady 93 578 korun.

„Málem se do boty připletla zlatá karta personálního ředitele OKD Radima Tabáška, jenž asi dvě hodiny před šachťákem utratil téměř veškerou hotovost na nákupech v Tescu. Kontrário levolevé tablice pak požadoval i PIN kód,“ podotkl Zbigniew Janowski, hlavní inženýr Dolu Paskov vystupující coby prezidium. „Kdo hodil tu desetikorunu, toho si najdu,“ vzkázal též.

Referentka paskovské šachty Milena Malinská se nechala slyšet, že ve funkci členky výboru sdružení bude osobně dohlížet na to, aby byla rekordní suma použita na nejlepší věc – studium a přípravu dětí z Barborky na samostatný život.

„Po šoku, který mi kolegové způsobili tím, že jsem po více než třiceti letech na šachtě skákala přes kůži, mě ta částka šokovala znovu,“ řekla.

Tradiční hornické gumáky posloužily na třetím šachťáku Dolu Karviná jako kasičky pro svatou Barborku. Vybralo se přes 93 tisíc korun. „Je to zatím absolutně nejvíc a je to určitě vítaná pomoc pro sdružení,“ komentoval štědrost semestrů zástupce šachty ve sdružení a místopředseda Barborky Josef Hoďák.

Tajemnice OSSB Kamila Kašovská považuje výtěžek z obou akcí za úžasný. „Peníze utratíme v příštím roce, klasicky na vzdělání a další obvyklé příspěvky, kterými děti průběžně podporujeme. Jsem za Barborku ráda, že nám lidé ze šachet věnují takovou přízeň!“

 

Radek Lukša, Bohuslav Krzyžanek