English Polski Česky Úvodní stránka
Není důležité
o pomoci přemýšlet,
důležité je pomoci!


č.ú.: 1657156389/0800
IBAN: CZ53 0800 0000
0016 5715 6389
SWIFT kód: GIBACZPX

Raziči VOKD z Dolu Paskov dali deset tisíc na Barborku!

20.5.2011

  Věnovali svou odměnu v soutěži bezpečných kolektivů

STAŘÍČ – VOKD se stala první dodavatelskou firmou, jejíž kolektiv udělal velkorysé gesto v podobě příspěvku Občanskému sdružení svatá Barbora (OSSB) pomáhajícímu hornickým sirotkům. Raziči hlavního předáka Jaroslava Konvičného z úseku HS 21 vedeného Hynkem Řeháčkem dali deset tisíc korun!

„Ty peníze jsou odměnou za druhé místo v soutěži bezpečných pracovišť na Dole Paskov po jejím zdanění. Rozhodli jsme se proto, že každý máme rodinu a děti. Chtěli jsme pomoci těm z Barborky,“ řekl Konvičný šéfující třicítce přípravářů včetně zámečníků a techniků. Kolektiv fárá na Dole Paskov od roku 2000.

„Jsme fajn parta, což se potvrdilo taky po referendu vypsaném hlavním předákem o předání peněz Barborce. Předtím se to probíralo s chlapy na šichtách, svůj souhlas podepsali všichni,“ podotkl směnový předák Vlastislav Růžička s tím, že ocenění za „Bezpečný kolektiv“ berou jako důkaz dobře odvedené práce.

„Jenže jsme v hornictví, kde úrazy číhají okolo nás všech. To bylo dalším důvodem proč dát peníze hornickým sirotkům. Každý z nás si přeje vyfárat zdravý, ví, jaký je to pocit…“ uvedl zástupce vedoucího úseku David Vodička. Pro bezpečnost je podle něj též důležité předávání zkušeností starších havířů mladším.

Parta VOKD od hlavního předáka Konvičného razí v současnosti na Staříči v 80. sloji na díle 5258/4 větrní a dopravní spojení. Technologii má klasickou - vrtací vůz DH-DT 1 a nakladač Hausherr. „Počítáme je už skoro ke kmenovým kolektivům,“ hodnotil jejich působení vedoucí provozu příprav Marek Červenka.

Radek Lukša