English Polski Česky Úvodní stránka
Není důležité
o pomoci přemýšlet,
důležité je pomoci!


č.ú.: 1657156389/0800
IBAN: CZ53 0800 0000
0016 5715 6389
SWIFT kód: GIBACZPX

Malování s děkanem pomohlo dobré věci

13.1.2017

Zaměstnanci Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné se v předvánoční atmosféře zúčastnili netradiční aktivity.  Nadační fond Hrajeme si (NF HS) připravil za pomoci studentů v coworkingovém centru Business Gate projekt charitativního malování, který pomáhá získávat peníze na dobrou věc.

„Je to originální možnost, jak zábavnou a hravou formou propojit lidi, kteří chtějí pomoci dobré věci s těmi, kteří pomoc potřebují,“ uvedl předseda správní rady NF HS Stanislav Branny.

Princip projektu je přitom velmi jednoduchý. Vybraná VIP osobnost na předem připravené ploše, rozdělené na několik samostatných polí, rozmaluje obraz. Po dokončení se motiv zakryje, aby další malující z vytvořeného díla viděl jen minimální část, ale přitom na něj mohl navázat. Spoléhat se může pouze na svoji fantazii a kreativitu. Tím vznikne další část netradičního obrazu. Vše se opakuje tak dlouho, dokud nejsou všechna pole namalovaná.

Díky děkanovi Obchodně podnikatelské fakulty prof. Danielu Stavárkovi tak vznikl v průběhu večírku na začátku prosince unikátní obraz. Na jeho realizaci se podílelo i dalších dvacet zaměstnanců fakulty. Pro koho se malovalo? Obdarovaným byl Spolek svatá Barbora. Ten pomáhá dětem, kterým jeden z rodičů zemřel na následky pracovního úrazu, většinou v hornictví. Získané finance pak používá na jejich studium, zájmovou činnost a podporu zdravotní péče.

Na akci se na dobročinné účely celkem vybralo 4520 korun. Pro Spolek svatá Barbora je tento dar dalším příspěvkem, který pomůže uhradit náklady na školní pomůcky, školné a jiné výdaje spojené se vzděláváním.

 „Jsme moc rádi za tuto podporu. Je to tak trochu i symbolické, protože několik dětí z Barborky díky naší pomoci Obchodně podnikatelskou fakultu v minulosti vystudovalo,“ připomněla paní Marta Szamaránszká, která na akci spolek zastupovala.