English Polski Česky Úvodní stránka
Není důležité
o pomoci přemýšlet,
důležité je pomoci!


č.ú.: 1657156389/0800
IBAN: CZ53 0800 0000
0016 5715 6389
SWIFT kód: GIBACZPX

Rodiny z OSSB přestaly v Kubově Huti počítat dny

26.9.2013

Fakt už je pátek? Tak to jedeme zítra domů. Tyto dvě věty pronesené po telefonu mezi Kubovou Hutí a Ostravou napověděly, jak ubíhal na společné letní dovolené na Šumavě čas dětem a maminkám z Občanského sdružení svatá Barbora (OSSB). Zažívali toho všichni tolik, že přestali počítat

dny! „Týden uplynul tak rychle, až jsme se nestačili divit,“ shrnula za všech osmačtyřicet účastníků tajemnice sdružení Kamila Kašovská. Základnu našla Barborka po desetihodinové autobusové cestě z Moravskoslezského kraje v hotelu Arnika – k velké spokojenosti! Odtud se vyráželo den co den na různé výlety. Výlety byly poznávací turistické i adrenalinové. „Nepočítám-li prosincové BarboRadování, byla právě šumavská dovolená pro Barborku tou největší letošní akcí. Dostali jsme na ni grant od Nadace OKD, za to musím poděkovat jménem všech, protože jinak by náš program stoprocentně nebyl tak bohatý,“ uvedla za maminkovský výbor Marta Szamaránszká. Přírodní rezervace Boubín přehrada na Lipně s atrakcí v podobě stezky v korunách stromů, zámek a zoo v Hluboké, nejstudenější tuzemská osada Kvilda, unikátní památková rezervace Český Krumlov. Do všech těchto míst výletníci z Barborky zavítali.

 Nemluvě o koupání, turistice, jízdě na kolech, koloběžkách... „Kromě toho jsme měli celozájezdovou soutěž nazvanou Za vrcholy Šumavy. Jak velké, tak malé děti, ale i dospělí absolvovali šest kol,“ dodala předposlední den dovolené Kašovská s tím, že vyhodnocení bylo při závěrečném posezení s grilováním. A poslední červencová sobota znamenala cestu do Ostravy.

 

Radek Lukša