English Polski Česky Úvodní stránka
Není důležité
o pomoci přemýšlet,
důležité je pomoci!


č.ú.: 1657156389/0800
IBAN: CZ53 0800 0000
0016 5715 6389
SWIFT kód: GIBACZPX

Kolektiv dodavatelské firmy CZ Bastav z Dolu Darkov přispěl na Barborku částkou 17 tisíc korun

1.11.2012
Více než stočlenný kolektiv likvidace a vybavování dodavatelské firmy CZ Bastav, jehož činnost řídí vedoucí provozu Michal Krčmář, vedoucí úseku Petr Sklepek, hlavní předák Libor Ondruch a mechanik úseku Jaroslav Sejpka, pracuje na Dole Darkov a už pětkrát po sobě byl ve své kategorii vyhlášen v bezpečnostní soutěži OKD jako nejlepší na celé šachtě. Protože soutěž je vyhodnocována pololetně, znamená to, že na špici z hlediska bezpečnosti práce se drží už dva a půl roku. Osud sirotků, kteří ztratili tátu při práci v dole, jim přesto lhostejný není.

 

„Čteme články v Horníku a činnosti Barborky si nesmírně vážíme. Nežijeme přece ve vzduchoprázdnu. Každý z nás zná na šachtě spoustu lidí a zná i takové, kteří mají s podobnou tragédií osobní zkušenost. Proto jsme si řekli, že pro OKD pracujeme už dost dlouho na to, abychom i my projevili svoji solidaritu,“ vysvětlili zástupci kolektivu.

 

S nápadem přišel hlavní předák Ondruch. Myšlenku projednali s předáky a uspořádali sbírku. Peníze dali chlapi z vlastních kapes, jen tak. „Proč? Protože si myslíme, že je to potřeba,“ konstatoval vedoucí úseku Sklepek. „A protože člověk nikdy neví, co se může stát. Mám třeba kamarádku, která loni přišla o manžela. Svatá Barbora ji úžasným způsobem pomohla. Nejenom finančně, ale také psychicky. Aby se z toho dokázala vzpamatovat a žít svůj život dál,“ dodal vedoucí provozu Krčmář.

 

Symbolický šek a hotovost předali zástupci kolektivu vybavování a likvidace firmy CZ Bastav předsedovi OS svatá Barbora Vladislavu Sobolovi v pondělí 29. října. S uspokojením vyslechli informaci, že počet svěřenců sdružení se postupně zmenšuje a v poslední době poklesl už pod 80. Předseda Sobol současně vyzdvihl příklad zaměstnanců OKD, kteří reagovali na výzvu Barborky a nechávají si strhávat příspěvky na sdružení z měsíčního platu. Jejich počet už překročil padesát a v součtu přispívají na Barborku více než 5 tisíci korun měsíčně.

 

Bohuslav Krzyžanek