English Polski Česky Úvodní stránka
Není důležité
o pomoci přemýšlet,
důležité je pomoci!


č.ú.: 1657156389/0800
IBAN: CZ53 0800 0000
0016 5715 6389
SWIFT kód: GIBACZPX

Barborka vyrazila do pravěku

1.6.2010
Maminky s dětmi měli do DinoParku volný vstup a projeli se také DinoExpresem mezi veleještěry

DOUBRAVA – Zase jeden vydařený den mají za sebou děti a maminky z Barborky. A skoro celý ho poslední květnovou neděli strávili společně. Nejprve návštěvou v DinoParku, který je u zrušené šachty v Doubravě, pak obědem na „Letišti“ v Orlové a nakonec dvouhodinovým pobytem na tamním městském bazéně, jejž měli celý pro sebe.

DinoPark si užily zejména děti, a to jak ty malé, tak odrostlejší. „Některé se těch pravěkých potvor zpočátku i bály. Silné zážitky si nakonec odnesli všichni,“ řekla Marta Szamaránská z výboru maminek. Ten hromadný výlet do „pravěku“ uspořádal proto, že vstupné je pro jednu rodinu nákladné. Barborka absolvovala i jízdu DinoExpresem.

„My jdeme pěšky, nohy nás nebolí. V pravěku taky nebyly žádné vozítka, ne?“ konstatovala Teresa Zarębská z polského města Jastrzębie Zdrój, která dorazila se dvěma dcerami. Starší Agnieszka už z Barborky „vyrostla“, mladší Ania stále patří ke členům. Jejich táta Marian se nevrátil z práce v rubání na tehdejším Dole ČSA v roce 2001.

Cesta do pravěku, kterou si náramně pochvalovaly, nebyla pro rodinu Zarębských jedinou akcí v režii Barborky. „Byli jsme i v zoo v Praze, na výletě v Jeseníkách, u moře…“ uvedla paní Teresa. Další společný zájezd chystá občanské sdružení pečující o hornické sirotky na druhou půlku června. Cílem je termální koupaliště v Maďarsku.