English Polski Česky Úvodní stránka
Není důležité
o pomoci přemýšlet,
důležité je pomoci!


č.ú.: 1657156389/0800
IBAN: CZ53 0800 0000
0016 5715 6389
SWIFT kód: GIBACZPX

Jesenické dobrodružství dětí z ,,Barborky"

29.11.2009
Podzimní prázdniny dětí a maminek z ,,Barborky"

S maminkami vyráběly sklo, koupaly se v lázních Karlova Studánka, objevovaly Sovinec i Rešovské vodopády

 

„A kdy už zase pojedeme s Barborkou na pět dní?“ zeptal se netrpělivě pětiletý Adam Cypra své maminky při čekání na autobus, který měl účastníky zájezdu dopravit z prázdninové akce zpět na Ostravsko. Svou otázkou vystihl, jak se podzimní prázdniny Občanského sdružení svatá Barbora v Jeseníkách dětem i většině dospělých líbily.

 

Celou akci si vymyslely a taky připravily samy maminky. Jedna přišla s nápadem, druhá s tipem na ubytování a třetí asistovala při zajišťování programu. S vyřizováním pomohla tajemnice Hanka Gumpingerová a s penězi Nadace OKD, která akci podpořila šedesátitisícovým grantem.

 

Program byl našlapaný od začátku až do konce. Bowlingový turnaj ve Vrbně pod Pradědem, exkurze v soukromé sklárně Jakub ve Vrbně-Mnichově, relaxace v bazénu i na lázeňských procedurách v Karlově Studánce. A v sobotu velký výlet – díky nádhernému počasí si všichni užili tajemný hrad Sovinec a úžasnou Pradědovu galerii řezbáře Halouzky plnou zvířecích i jiných soch ze dřeva. A někteří zvládli i prudký sešup k Rešovským vodopádům. „Hlavně nahoru jsem si mákl, ale stálo to za to. Prolezl jsem vodopády až úplně nahoru,“ svěřil se desetiletý Dominik.

 

Volné chvíle vyplňovala volná zábava a taky program připravený maminkami a Ivankou z Duhy Zámeček. Díky ní si děti i maminky nazdobily trička, vyrobily náramky a naučily se výtvarnou metodu twist-art. Dlouhé zimní večery zase vyplnily netradiční deskové hry, helloweenská party, remake televizní soutěže Chcete být milionářem? nebo hazardní Bingo o sladké odměny.