English Polski Česky Úvodní stránka
Není důležité
o pomoci přemýšlet,
důležité je pomoci!


č.ú.: 1657156389/0800
IBAN: CZ53 0800 0000
0016 5715 6389
SWIFT kód: GIBACZPX

Studenti z Barborky pilovali angličtinu v Brightonu

6.8.2009

BRIGHTON – Učení čekalo o i letních prázdninách na Ivetu (20) a Kateřinu (24) Morysovy z ostravského sídliště Poruba. Slečny totiž patří k Barborce, která je „vyslala“ na celý měsíc na jazykový pobyt do Velké Británie. Nebylo to samozřejmě pouze o sezení v lavicích a obě si to v přímořském Brightonu užily. Spolu s nimi odjeli na kurz Dan a Jarek.

 

„Naší náhradní rodinou se stali manželé Janet a Rob. Byli moc milí a ve všem vstřícní, stejně jako většina obyvatel městečka Brighton. U rodiny nás čekalo jedno velké překvapení, paní je zdravotní sestra a snažila se vařit zdravě a hlavně dobře, takže jsme se vyhnuly klasickým, ne příliš zdravým, anglickým pokrmům,“ popisovala Iveta, která doma studuje sociální patologii na Slezské univerzitě v Opavě.

 

„První den ve škole jsme psaly rozřazovací testík, podle něhož nás dali do skupin. Se sestrou jsme byly ve stejné třídě. Naše lektorka se jmenovala Marni, byla to velice milá a veselá žena. Učili jsme se spolu s lidmi ze Španělska, Itálie, Švýcarska, Brazílie, Thajska a Hong Kongu. Takže teď máme kamarády po celém světě,“ uvedla Kateřina, která v červnu ukončila studium elektroenergetiky na VŠB-TU.

 

Sestry Morysovy kromě lekcí angličtiny vyrážely s třemi místními přáteli Rachel, Johnem a Will sportovat, bavit se (typický anglický pub, barbecue a pivní festiválek přímo na školní zahradě), navštívily Londýn či útesy Seven Sisters u oceánu. „Máme nové kamarády, zlepšily jsme si jazyk, sblížilo nás to“ shodly se.

 

„Jsem moc vděčná, holkám to pomohlo, přeji to i ostatním dětem z Barborky,“ řekla Blanka Morysová, jejíž muž Petr přišel o život na Dole ČSM.

 

(Radek Lukša)