English Polski Česky Úvodní stránka
Není důležité
o pomoci přemýšlet,
důležité je pomoci!


č.ú.: 1657156389/0800
IBAN: CZ53 0800 0000
0016 5715 6389
SWIFT kód: GIBACZPX

O lístky se Barborka rozdělila s dětskými domovy

26.7.2009

OSTRAVA – Tři desítky lístků věnovali pořadatelé Letních Shakespearovských slavností 2009 Nadaci OKD. Ta část vstupenek předala Občanskému sdružení svatá Barbora, zbytek pak dětským domovům v Havířově a Na Vizině. Jejich klienti pak v neděli 26. července na Slezskoostravském hradě zhlédli inscenaci „Komedie omylů“.

 

„Skvělá atmosféra středověkého hradu, tma, měsíc na obloze, vůně horké medoviny, hořících loučí a k tomu plno zábavy, humoru a smíchu,“ popsala dojmy tajemnice občanského sdružení Hana Gumpingerová. Že je „Komedie omylů“ nejkratším kusem slavného anglického dramatika prý nikomu nevadilo.

 

Tato fraška o dvou sourozeneckých dvojicích – identických dvojčatech – je nejen legrační. Obsahuje rovněž hru s paradoxy a protiklady, v jakých si Shakespeare liboval. Na pódiu se představil ostravský herecký výkvět – Jiří Sedláček, Petr Sýkora, Vladimír Polák, Marek Holý, Tereza Dočkalová, Alena Sasíková-Polarczyk, Pavlína Fišarová-Kafková…

 

„Skvělé! Ještě nikdy jsem nebyla na divadle pod širým nebem. To představení nemělo chybu, fajn jsme se pobavily. Navnadilo nás to navíc prostudovat program letního kina a vrátit se do časů pubertálního mládí,“ nechala se slyšet Monika Cyprová, jedna z maminek z Barborky.

 

Vstupenky na Shakespearovské slavnosti 2009 dali organizátoři z Pas De Théatre Nadaci OKD jako poděkování těžební firmě za loňskou podporu prvního ročníku této divadelní akce v Ostravě.

 

(Radek Lukša)