English Polski Česky Úvodní stránka
Není důležité
o pomoci přemýšlet,
důležité je pomoci!


č.ú.: 1657156389/0800
IBAN: CZ53 0800 0000
0016 5715 6389
SWIFT kód: GIBACZPX

Výbor se sešel s garanty z šachet a dodavatelských firem

26.3.2009

KARVINÁ - Nový výbor, nová tajemnice, nová pravidla, vznik výboru maminek, spousta podnětů pro budoucnost. I tak vypadalo poslední březnový den sezení garantů Barborky z různých úseků těžební společnosti včetně zástupců dodavatelských firem.

 

Předseda výboru Vladislav Sobol informoval o změněných pravidlech finanční výpomoci – dostanou je všechny maminky, a budou vědět, na čem jsou. K zajímavým novinkám patří i paušály na vzdělání vyplácené po ukončení pololetí, příspěvky na notebook od sedmé třídy, měsíční příspěvky na internetové připojení…

 

„Není se ale čím chlubit. Pomoc musí být samozřejmostí,“ uvedl k tomu Sobol. Prioritou je podle něj právě vzdělávání hornických sirotků. Co se programů Barborky týče, ty se budou orientovat i na menší děti. Řeč došla také na spolupráci s polskými maminkami, komunikaci je třeba zlepšit, výhodnější způsoby převodů peněz najít.

 

Zástupkyně výboru maminek Marta Szamaránská představila nápad „srazů maminek“. Ty by nebyly v režii Barborky, uvažuje se o projektu pro získání grantu od Nadace OKD. „Chceme být spolu, hodně nás to spojuje, hodně nám to dává. Nemusíme jezdit k moři, můžeme se tak třikrát čtyřikrát do roka vidět třeba v Beskydech,“ upřesnila.

 

(Radek Lukša)