English Polski Česky Úvodní stránka
Není důležité
o pomoci přemýšlet,
důležité je pomoci!


č.ú.: 1657156389/0800
IBAN: CZ53 0800 0000
0016 5715 6389
SWIFT kód: GIBACZPX

Zašly jsme si na kafe…

12.3.2009
KARVINÁ - Zašly jsem si na kafe… Tak komentovaly maminky z Barborky společné posezení v karvinském komunitním centru Agape. Sešlo se jich tam patnáct včetně tří dětí, nechyběl předseda výboru Vladislav Sobol či tajemnice Hana Grumpingerová. Právě ona setkání svolala a vzala si hlavní slovo.

 

„Prostě jsme se chtěly sejít osobně, komunikovali jsme většinou přes email a po telefonu nebo jsme se viděli na zájezdech a dalších akcích, kde zase nebylo moc času,“ vysvětlovala. Ostatní seznámila s novými pravidly Barborky a dala instrukce ohledně zájezdu do Paříže.

 

Že se tam sešla správná parta – za níž se maminky i děti od Barborky ostatně vždy považují – dokazuje to, jak dlouho „kafe“ trvalo. Celé tři hodiny! Došlo i na becherovku, jelikož Božena Bláhová, jedna z přítomných, oslavovala první březnový čtvrtek své narozeniny.

 

Podobné srazy by se podle tajemnice mohly stát jakousi tradicí. Maminky si mají totiž pořád co říci a o informace z „ústředí“ Barborky stojí. „Zopakujeme si to a plánujeme je navíc dělat střídavě ve větších městech, kde máme více členů,“ zakončila Grumpingerová

 

(Radek Lukša)