English Polski Česky Úvodní stránka
Není důležité
o pomoci přemýšlet,
důležité je pomoci!


č.ú.: 1657156389/0800
IBAN: CZ53 0800 0000
0016 5715 6389
SWIFT kód: GIBACZPX

Děti si užily za vysvědčení Prahu

9.2.2009

Za pololetní vysvědčení výlet do Prahy. To byl  nápad, se kterým přišel výbor maminek v čele s paní Kunčíkovou, která sponzorsky zařídila vstupenky do Karlínského divadla. A jak to dopadlo?

 

 

Muzikál poprvé v životě
Byli jsme se vším moc spokojení a nadšení. Muzikál jsem viděla poprvé a moc mě nadchl a teď máme skvělé vzpomínky. (mamka)
Moc se mi cesta do prahy líbilam hlavně 3D kino bylo nejlepší. (dcera)
Kikina Bláhová

 

Skvělí Hrubešová a Vašut
Nejsilnější zážitek ve mně zanechal muzikál Limonádový Joe. Už samotná atmosféra v hudebním divadle Karlín byla okouzlující. Velkým překvapením pro mě bylo, když se v úvodní scéně projížděl Limonádový Joe (Lumír Olšovský) po jevišti na živém koni. Poté jsme už mohli shlédnout další známé herce (Václav Vydra, Linda Rybová, Karel Fiala, Petr Kostka). Mně osobně se ale nejvíce líbil herecký i pěvecký výkon Markéty Hrubešové a Marka Vašuta. Na scéně se během dvou hodin vystřídala celá škála herců, zpěváků, tanečníků, kteří byli oblečeni do krásných kostýmů.
Adriana Furendová

 

Matýsek se už ptal…
V Praze jsme si užili spoustu legrace, zapotili si tělo při výšlapu na Petřínskou rozhlednu, nasmáli se v zrcadlovém bludišti, pak poznali nepoznané a to v 3D kině, kde jsem strávili hodinu s dinosaury a nakonec se příjemně odreagovali na moc krásném muzikálu Limonádový Joe. Já za sebe můžu napsat,že bylo opravdu moc fajn.
A jelikož náš Matýsek ještě nechodí do školy a tudíž neumí psát, jak ho znám, tak pro něj bylo největším zážitkem bezesporu 3D kino a taky jak se "ztrácel" v bludišti. Hned po návratu se ptal, kdy opět pojedem s Barborkou na výlet, a to myslím mluví za vše...
Ještě jednou moc děkujeme.
Táňa a Matyáš Mieresovi

 

Jednička s hvězdičkou
Jak už to bývá zvykem, výbor Barborky nezahálel ani v zimních měsících a vymyslel nám další zajímavý výlet. Tentokráte nikam jinam než do našeho hlavního města Prahy.
Nemohli jsme si nevšimnout, že do naší velké „Barborčiny rodinky“ přibyly nové maminky s dětmi. Avšak záhy se s námi velmi rychle spřátelily a musím říct, že byly velmi sympatické.
K samotnému výletu bych chtěla napsat jen to, že zimní Praha je velmi krásná a výbor nemohl vybrat lépe. Procházka po památkách a skvostech byla sice únavná, ale stála za to.
Musím pochválit tajemnici Hanku, která se postarala o to, aby vše proběhlo hladce a aby se nám líbilo nejen poznávání Prahy, ale i ubytování. Což se jí povedlo na jedničku s hvězdičkou.
Tímto výboru Barborky moc moc moc děkuji a přeji do budoucna mnoho dalších úspěšných nápadu při vymýšlení akci pro nás děti a naše maminky.
Kateřina Szamaránszká


Báseň o Praze

 

Ještě jsem matičku Prahu na vlastní oči nespatřil,
proto jsem cestou v autobuse ve sladkém spánku o ní snil.

Kuřecí řízek na oběd dodal mi nových sil,
metro, lanovka a pohled z Petřína nás všechny okouzlil.

V zrcadlovém labyrintu, smích všude jen zněl,
křivé nohy, velká hlava, to Vám byla fakt zábava.

Hradčany, Malá strana, Karlův most
sáhnout si na ocas pro radost.
Orloj, Cesta králu, Václavák
u koně však řekly naše nohy stát.

 

Metro, sprcha, kuře s rýži toď naše záchrana,
též posezení s kamarády, spousta vtipů a vzpomínání
na Krétu a Barboradování.

 

Dopoledne super kino, ještě teď dinosaury vidím,
odpoledne v muzikálu na živém, bílem koni
Limonadový Joe, zlé padouhy honí.

 

A jak zní to pořekadlo?
Nakonec vše dobře dopadlo.
Všichni jsme se ve zdraví vrátili a my děti z Barborky se super bavili.

 

S pozdravem a díky Dan Toma, Zdeňka Bínová